کلینیک دندانپزشکی دکتر عبادیان

خدمات درمان با بهترین کیفیت

کلینیک دندانپزشکی دکتر عبادیان با مدیریت دکتر محمد تقی عبادیان و با بیش از 15 سال تجربه کاری، افتخار دارد با بهره گیری از متخصصین و پرسنل با تجربه در تمام روزهای هفته به استثنا روزهای تعطیل در خدمت مراجعین محترم باشد. تلاش ما در این مجموعه پیش رو قراردادن و انجام روش‌های صحیح درمانی می‌باشد. هر چند توجه به آخرین دستاوردهای علمی و به کارگیری ابزارهای مدرن و پیشرفته برای رسیدن به این امر اجتناب ناپذیر می‌باشد اما اساسی‌ترین عامل در این راه نگرش صحیح به درمان و فرهنگ مناسب درمانی می‌باشد. ارتباط نزدیکتر و ادامه دار پزشک و یا تیم پزشکی با بیمار یکی از موارد حائز اهمیت در پیشگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها و همچنین مراقبت از درمان‌های انجام شده می‌باشد که این امر به سادگی با انجام چکاب‌های دوره‌ای امکان پذیر می‌باشد.

باید پذیرفت آن دوره که یک پزشک تمام درمان‌ها را به صورت انفرادی انجام می‌داده سپری شده است

مسئله مهم دیگری که حائز اهمیت است انجام درمان‌های دندانپزشکی به صورت تیم ورک ( Team Work ) می‌باشد. همکاری پزشکان با تخصص‌های مختلف در این مجموعه به صورت تیم ورک باعث می‌شود هر پزشک دررشته تخصصی خود فعالیت نموده و همچنین سایر پزشکان را با مشاوره‌های تخصصی خود یاری دهد و به واسطه ارتباط نزدیکتر پزشکان با یکدیگر انتقال اطلاعات بین آنها راحت‌ تر انجام شده و با هماهنگی بیشتر آنها درمان‌هایی با کیفیت بالاتر و با در نظرگیری تمامی جوانب انجام می‌شود. و ... تردیدی نیست برای رسیدن به اهداف فوق استفاده از تجارب مراکز علمی و درمانی چه در داخل و چه در خارج از کشور بسیار راهگشا بوده و همچنین راهنمایی‌ها و انتقادات سازنده بیماران مسئول و اندیشمند سبب دلگرمی و تشویق بیشتر این مجموعه خواهد بود. ضمن آرزوی موفقیت و تندرستی برای تمامی افراد این مرز و بوم مهمترین توفیق ما تلاش برای بودن در حد و اندازه اعتماد شماست …

اینکه درمانی انجام شود و با بیمار خداحافظی کنیم قابل قبول نمی‌باشد

صحبت کردن با بیمار و تشریح وضعیت بیماری برای او و توضیح روش‌های مختلف درمانی موجود از حقوق طبیعی بیمار است. این کار به بیمار کمک می‌کند تا بتواند ترسیم و تصورصحیحی از آینده درمان داشته باشد و همچنین توقع بیمار را از نتیجه درمان معقول و منطقی می‌نماید. مهمتر از همه با توجه به افزایش آگاهی بیمار از وضعیت موجود او می‌تواند کمک موثری در انتخاب طرح درمان مناسب به تیم پزشکی بنماید.…

دکتر محمد تقی عبادیان

امروزه پیشرفتهای علمی و تکنولوژیک با شتاب بسیار زیاد خود تمامی حوزه های مرتبط با زندگی روزمره مردم از جمله حوزه سلامت و درمان را متحول نموده اند. این پیشرفتها نه تنها تجهیزات، ماتریالها و تکنیکهای جدیدی را برای ما به ارمغان آورده اند که بواسطه وجود آنها می توان خدمات بی سابقه ای را ارائه نمود، بلکه مهمتر از آن باعث گردیده اند که ما شاهد پیدایش درک و نگاه جدیدی به موضوع درمان در حوزه های مختلف پزشکی از جمله دندانپزشکی باشیم. نظریه و دیدگاهی که طی چند سال اخیر به مرور و آهسته در حال انتقال از مراکز آکادمیک پیشرو دنیا به حوزه های درمانی، کلینیکها و مطبهای دندانپزشکی می باشد.

نگاهی که تا کنون در مراکز درمانی دندانپزشکی دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران وجود داشته است نگاهی بر پایه نیازهای اولیه (Need Based) بوده که براساس آن تنها درمان دردها و خرابی دندانها و همچنین عفونتهای لثه ای و دهانی مورد توجه بیمار و درمانگر بوده است و یا حداکثر ناهنجاریهای محسوسی که بیمار از آن شکایت داشت مورد درمان قرار میگرفت.

 

اما concept و دیدگاه جدید نسبت به مسئله درمان در حوزه دندانپزشکی نگاهی است بر پایه محوریت بیمار (Patient Centered) .

این درک جدید از درمان که  Minimally intervention concept   نامیده می شود در واقع یک نگاه کلی تیمی است که تلاش می کند سلامتی ناحیه دهان و دندان را برای تمامی عمر (Life time) حفظ و نگهداری کند. ملاحظه اصلی که نظریه MI را پایه گذاری کرده است اینست که بتوانیم در ابتدایی ترین مراحل تشخیص و تعیین مشکلات دهانی و دندانی را با دقت هرچه تمامتر انجام دهیم. نگاه محافظه کارانهدر طرح درمانها که منجر به حداقل آسیب بافتی و حداکثر حفظ بافت های سالم دهانی و دندانی است و هچنین جلوگیری از Over Treatment ها از خصیصه های مهم این دیدگاه درمانی است .

هدف اصلی این دیدگاه علمی جدید درمانی (MI) اینست که: عوامل و اعضای تشکیل دهنده مجموعهء دهانی و دندانی ( دندانها ، لثه ها ، استخوانهای فک بالا و پایین، لبها ، چانه ، گونه ها و عضلات فرم دهنده صورت ) عملکرد و فانکشن صحیح و طبیعی خود را در گذر زمان و افزایش سن حفظ نمایند و بواسطه این اتفاق یکی از مهمترین و بزرگترین خواسته های امروزی اکثر مراجعین مطبها که طراوت، شادابی و زیبایی صورت می باشد بر ایشان به ارمغان آورده شود.

مجموعه ما کلینیک دندانپزشکی دکتر عبادیان افتخار این را دارد این نگاه جدید درمانی را سرلوحه کار خود قرار داده و جزء اولین و معدودترین مراکز درمانی دندانپزشکی نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورهای پیشرفته دنیا باشد که فلسفه درمان خود را مبنتی بر اصولی بنانهد در آن محوریت اصلی آن بیماران و مراجعین بوده و حفظ سلامتی و زیبایی طبیعی آنها هدف اصلی آن باشد.

برای مشاهده مقاله های مشابه به کانال تلگرامی ما مراجعه کنید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

بالا