دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی به سلامتی و زیبایی دندان ها اطلاق داده می شود. به عبارتی دندانپزشکی زیبایی شاخه‌ای است که به بهبود عملکرد و ظاهر دندان‌های فرد می‌پردازد. دندانپزشکی، آمیزه‌ای از هنر و علم است که باعث ایجاد زیبایی ظاهری (زیبایی‌شناسی)، سلامت دندان‌ها و سایر زمینه‌های مرتبط می‌شود؛ بنابراین در لفظ کلمه، همه دندانپزشکان در تلاشند تا ظاهر افراد را زیبا سازند.

بیلیچینگ دندان ها

سفید کردن دندان های زنده در مطب

برای انجام این کار به مدت 1ساعت از ماده ی غلیظ هیدروژن پراکساید 40% استفاده می شود.این کار را بعد از 1 هفته 3 تا 4 بار تکرار می کنیم .در این روش از لیزر و یا لامپ های مخصوص می توان استفاده کرد که اثربخشی را افزایش می دهد.

سفید کردن دندان های غیر زنده در مطب

برای انجام این کار باید در دندان حفره ای ایجاد کرد که ژل سفید کننده ی دندان داخل آن قرار بگیرد.

دندانپزشک می تواند ژل را داخل دندان بگذارد بعد از 1 ساعت آن را خالی کند و این کار را بعد از  1 هفته 3 تا 4 بار تکرار کند.

سفید کردن دندان ها در منزل

ابتدا دندانپزشک باید از دو فک بیمار قالب تهیه کند. با استفاده از این قالب ها ماسک های شفافی ساخته می شود که کاملا دندان ها را می پوشاند. ژل های سفیدکننده باید داخل این ماسک ها ریخته و سپس ماسک ها بر روی دندان ها گذاشته شود . دندانپزشک نحوه ی استفاده از ماسک ها را آموزش خواهد داد . بیمار باید از این ماسک های پوشاننده در طول روز 4 تا 8 ساعت به مدت 2 هفته استفاده کند مدت زمان استفاده روزانه از این وسیله و اثر گذاری آن بستگی به غلظت ژل سفید کننده ی کارباماید اکساید 10 تا 16 % و میزان شدت زرد بودن دندان ها دارد.

برای مشاهده مقاله های مشابه به کانال تلگرامی ما مراجعه کنید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

بالا