رابطه بیماری های دندان با دیابت و چاقی

رابطه بیماری های دندان با دیابت و چاقی، سلامت دهان و دندان از جمله مواری بود که در اولین همایش سراسری دندانپزشکی به آن پرداخته شد.

اولین همایش سراسری دندانپزشکی و طب با حضور پزشکان عمومی و متخصصین دندانپزشکی کشور اردیبهشت‌ماه سال 95 به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود. احمد حائریان، دبیر علمی این همایش با اشاره به برگزاری اولین همایش دندانپزشکی و طب از اول اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به مدت 3 روز در سالن همایش‌های بیمارستان شهید صدوقی یزد، اظهار کرد: 100 مقاله به دبیرخانه همایش دندانپزشکی و طب ارسال شده که 32 مقاله از بین آنها به عنوان مقاله برتر انتخاب و ارائه خواهد شد.

وی در ادامه ...

 دردهای کرانیوفشیال، علوم پایه و دندانپزشکی بالین، علوم سلولی مولکولی در دندانپزشکی، اختلالات تکاملی دهان و فک و صورت، کیست‌ها و تومورهای دهان و فک و صورت، بیماری‌های سیستمیک و دندانپزشکی بیمارستانی و تشخیص اولیه بیماری‌های سیستمیک بر اساس یافته‌های دهانی، را از جمله محورهای اولین همایش دندانپزشکی و طب در استان یزد عنوان کرد. 

.

حائریان در ادامه عبارت "دهان، آیینه سلامت" را شعار اولین همایش سراسری دندانپزشکی و طب عنوان کرد و ادامه داد: مراقبت از سلامت دهان و دندان به معنای رعایت کامل بهداشت فردی است.

 ...وی با اشاره

به ضرورت توجه ویژه به بیماری‌های مشترک دهان و بیماری‌های عمومی، تاثیر فشارخون و چاقی در بیماری‌های لثه‌ای و دیابت را از جمله بیماری‌های مشترک بین دهان و بیماری‌های عمومی خواند. دبیر علمی اولین همایش سراسری دندانپزشکی و طب با اشاره به آمار 60 درصدی چاقی و اضافه وزن جمعیت استان یزد،‌ افزود: طبق نتایج بدست آمده از پژوهش‌های جدید پزشکی،‌ دیابت و چاقی ارتباط مستقیم با بیماری‌های دهان و دندان دارد.

.

عضو هیات علمی و استاد تمام دانشکده دندانپزشکی یزد با بیان این که وضعیت استان یزد از نظر تشخیص و اطلاع بیماری‌های عمومی مطلوب نیست، در پایان خاطرنشان کرد: توجه بیشتر پزشکان عمومی و متخصصین دهان و دندان به نوع بیماری‌های مشترک دهان و بیماری‌های عمومی از جمله اهداف برگزاری اولین همایش سراسری دندانپزشکی و طب در استان یزد است

منبع: ایسنا

 

برای مشاهده مقاله های مشابه به کانال تلگرامی ما مراجعه کنید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

بالا