اهمیت ایمپلنت های دندانی در حفظ زیبایی

اهمیت ایمپلنت های دندانی در حفظ زیبایی سر و صورت روشی هستند برای جایگزین کردن دندانهای از دست رفته یک یا چند دندان و یا بی دندانی کامل. در واقع ایمپلنت ها جایگزین درمان های متداول قدیمی نظیر بریج ها پلاک های فلزی و دست دندان های متحرک قدیمی شده اند. اهمیت این روش در حفظ سلامت عمومی بدن و محافظت از زیبایی طبیعی ناحیه سر و صورت در مقایسه با درمان های قدیمی بسیار برجسته میباشد. به طوری که از این روش درمانی به عنوان انقلابی در علم دندان پزشکی نامبرده شده است . با توجه به موضوع این  مقاله مروری داریم بر اهمیت این درمان در حفظ زیبایی ناحیه سر و صورت.

 ...امروزه ثابت شده است که

ایمپلنت های دندانی همانند دندانهای طبیعی در حفظ طراوت، زیبایی و جوانی صورت نقش بسیار مؤثر و حائز اهمیتی را دارا میباشند و جایگزین خوبی برای دندانهای از دست رفته هستند. چرا که عامل اصلی پیری زود رس صورت، از دست رفتن دندان هاست و جایگزین نمودن آن ها توسط ایمپلنت های دندانی مانع از این اتفاق میشود . حال سؤال این است:

ایمپلنت های دندانی و یا دندان ها چگونه باعث حفظ زیبایی صورت و مانع از پیری آن میشود؟

در جواب باید گفت ساختار اصلی و ظاهر کلی صورت بواسطه دو عامل مهم حفظ و نگهداری  میشود:

  1. استخوان های ناحیه سر و صورت
  2. بافت نرم این ناحیه (ماهیچه های صورت و پوست)

در صورت تحلیل رفتن هر یک از این دو (استخوان و بافت نرم)صورت ما دچار دفرمیتی و آتروفی میگردد ( کوچک شدن صورت، بد شکلی صورت و از بین رفتن تناسب اندازه های عمودی و افقی صورت )

و ...

تغییرات صورت مادربزرگ ها و پدربزرگ های ما بعد از استفاده طولانی مدت از دست دندان های مصنوعی مثال بسیار خوبی از این دفرمیتی و آتروفی میباشد شاید تصور ما این باشد که این یک روند طبیعی است،در صورتی که چنین نیست.هر عضو بدن در صورتی که در انجام فعالیت روزمره خود به طور مداوم فعال نباشد دچار آتروفی خواهد شد.

برای مشاهده مقاله های مشابه به کانال تلگرامی ما مراجعه کنید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

بالا