ایملپنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی از جمله موارد ترمیم دندان هستند که از جنس تیتانیوم بوده و به جای ریشه دندان از دست رفته داخل استخوان فک کاشته میشود. ایملپنت دندان میتوانند پایه ای برای کراون (روکش)، بریج ها و دنچر باشند. همچنین ایمپلنت ها در ارتودنسی میتوانند به عنوان لنگرگاه ارتودنسی استفاده شوند. 

ایمپلنت های دندان چگونه عمل میکنند؟

پریودنتیست شما تعیین میکند که ایمپلنت در کجا و چگونه باید قرار بگیرد براساس نوع ایمپلنتی که شما انتخاب میکنید طرح درمان براساس شرایط دهان شما برنامه ریزی میشود پزشکان ما شما را از این جهت که بهترین ایمپلنت دندانی برای شما قرار داده خواهد شد، مطمئن میکنند

آیا من کاندید ایمپلنت هستم ؟

یک فرد کاندید ایمپلنت کسی است که سلامت دهان و سلامت عمومی خوبی داشته و لثه هایش عاری از هرگونه بیماری باشد از آنجایی که ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار داده میشود لازم است تا فرد مورد نظر بافت استخوانی مناسب و کافی داشته باشد

نگهداری از ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت ها همانند دندان طبیعی نیاز به نگهداری و رعایت بهداشت مانند مسواک زدن مناسب، نخ دندان کشیدن و ملاقات با بهداشتکار دهان و دندان دارد.

مزایای ایمپلنت دندانی

در عین گران بودن درمان ، مزایا یی همچون راحتی، مقاومت بالا، کاربردی بودن، بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی فوق العاده ، باعث میشود تا رضایت خاطر بیماران نسبت به بریجهای ثابت یا پرتز متحرک بیشتر شود. در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی (Lifetime) خواهند بود. با درمان ایمپلنت، دندانهای دیگر قربانی جایگزینی دندان از دست رفته نمیشوند.به طور معمول طول عمر ایمپلنت دندان از سایر درمانهای جایگزین طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.

 ایمپلنت دندانی در مقایسه با بریج دندان که اغلب پس از 10 سال نیاز به جایگزینی دارد خراب نمی شود. قرار دادن ایمپلنت های دندانی هیچ مزاحمتی برای دندان های سالم ندارد و با درست مراقبت کردن از آن ها یک دوام مادام العمری خواهند داشت.

 

اهمیت ایمپلنت های دندانی در حفظ زیبایی

روند تشخیص در کلینیک دندانپزشکی دکتر عبادیان

بهداشت و سلامت دندان

برای مشاهده مقاله های مشابه به کانال تلگرامی ما مراجعه کنید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

بالا